Patalpinta: 2018-02-01 | Atnaujinta: 2018-05-11

 

Pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) susitarimą Norvegija taiko ES socialinės apsaugos koordinavimo taisykles.

Šis turinys skirtas tik
sidabriniams nariams.
Užsakyti narystę. Jei turite narystę prisijunkite

 

Nacionalinės draudimo sistemos narystė

Narystė nacionalinėje draudimo sistemoje yra jūsų teisių į išmokas iš NAV raktas. Jei esate ES / EEE valstybės  pilietis ir dirbate Norvegijoje, jūs automatiškai tampate Norvegijos nacionalinės draudimo sistemos nariu nuo pirmosios darbo dienos.

Kaip darbuotojas, jūs tampate nariu, net jei dirbdami Norvegijoje gyvenate kitoje ES / EEE šalyje. Jūs neturite būti Norvegijos pilietis, įregistruotas Nacionaliniame gyventojų registre arba mokėti mokesčius Norvegijoje. Labai svarbu, kad turėtumėte teisinį leidimą dirbti Norvegijoje.

  • Per narystę jūs turite teisę į Norvegijos sveikatos priežiūrą ir galite kaupti pensiją pagal Norvegijos nacionalinės draudimo sistemos taisykles.
  • Narystė nacionalinėje draudimo sistemoje reiškia, kad privalote sumokėti nacionalines draudimo įmokas.

 

Nepriklausomai nuo to, ar esate gyventojas ar ne, paprastai netapsite Norvegijos nacionalinės draudimo sistemos nariu, jei darbdavys iš ES ar EEE šalių jus siunčia dirbti Norvegijoje iki 24 mėnesių. Tokiu atveju jums bus taikomi šalies, iš kurios esate siunčiamas, socialinės apsaugos sistemos įstatymai.

Jei pradėsite dirbti daugiau nei vienoje ES / EEE šalyje, turėtumėte susisiekti su šalies, kurioje gyvenate, socialinės apsaugos institucijomis. Taikomos specialios taisyklės asmenims, dirbantiems dviejose ar daugiau ES / EEE šalių.

Čia rasite praktinį ES, EEE ir Šveicarijos darbuotojams taikomų teisės aktų vadovą.